Kalbinden Geçenleri Konuşabileceğin Birini Mi Arıyorsun?

İnsanlar yaşadıkları olayları, hayallerini, sevinçlerini, üzüntülerini, korkularını, istek ve düşüncelerini, kalbinden geçenleri her zaman karşısındaki insanlara rahatça anlatamaz ancak mutlaka bütün bunları anlatacak birilerinin olmasını isterler.

İnsan her zaman birileri ile konuşma ihtiyacı güder ve yalnızlıktan hoşlanmaz bunun nedeni paylaşmaktır yaşantıları, hayalleri, sevinçleri, üzüntüleri, korkuları, düşünceleri, kalbinden geçenleri hepsini bir başkası ile paylaşma arzusu taşır.

İnsanlar tüm bunları paylaşarak fikir alışverişinde bulunmak ve karşılıklı diyalog halinde olmak ister, gerek anlatmak gerek dinlemek olsun insanlar bu ikisine oldukça ihtiyaç duyuyor.

Kalbinden Geçenleri Konuşabileceğin Birini Nasıl Bulabiliriz?

İnsanlar her zaman konuşup, kalbinden geçenleri anlatmak ve rahatlamak için birileri ile konuşma ihtiyacı duyarlar. Bu tarz insanlarda aranan özelliklerden en önemlisi güvenilir olmasıdır bunun yanı sıra iyi bir dinleyici olması ve kafa yapısının uyuşması gerekir. Konuşurken insanı rahatlatmalıdır.

İnsan bu kişiler ile kalbinden geçen her konuda konuşabilmeli, isteklerini sunabilmeli, hayallerinden bahsedebilmeli, mutluluklarını, üzüntülerini ve fikirlerini rahatça beyan edebilmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.